سه شنبه, 26 بهمن 1395 ساعت 16:33
«یک لحظه چشمم افتاد توی آینه. علی آقا داشت نگاهم می‌کرد. خجالت کشیدم. زود نگاهم را دزدیدم و سرم را پایین انداختم. این اولین باری بود که علی آقا درست و حسابی مرا می‌دید». این جملات، روایت نخستین لحظه‌های زندگی مشترک زهرا پناهی‌روا و علی چیت‌سازیان است. دختر هفده ساله‌ای که در آغاز جوانی است و هیچ‌گاه تصور نمی‌کند که سال‌ها بعد روایت زندگی چند ماهه‌اش با فرمانده‌ی اطلاعات و عملیات لشگر انصارالحسین علیه‌السلام تبدیل به کتابی جذاب و خواندنی به نام «گلستان یازدهم» شود.  
یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 17:26
مقام معظم رهبری درباره «خداحافظ کرخه» تقریضی نوشته اند و در آن آورده اند: «این کتاب شیرین و ساده، زندگی و احساس و جهت گیری های بسیجی را به خوبی تشریح می کند.
یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 17:13
در یادداشت رهبری می‌خوانیم: «از این چهار نوشته، سومی را که به قلم شهید سید محمد شکری است قبلاً در جزوه‌ی مستقل خوانده بودم. از اولی هم که به قلم شیوا و سرشار از صفای شهید سمندری است،‌
یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 17:10
مقام معظم رهبری در یادداشتی درباره این کتاب گفته است: «از این نوشته عطر اخلاص به مشام می‌رسد و چه زیباست که روایت صحنه‌هایی که از اخلاص و ایثار سرشار است نیز از سر اخلاص باشد.

نقد کتاب

نقد کتاب

سه شنبه, 19 بهمن 1395 ساعت 11:41
 سالها بود که می خواستم کتاب زمین سوخته احمد محمود را بخوانم ولی مقدور نمی شد.حتما می پرسید چرا اصرار داشتم این کتاب را بخوانم ؟ جمله ای از مقام معظم رهبری در مورد این کتاب وجود دارد که مرا ترغیب به خواندن می کرد: «در همین کشور خودمان، که به قول شما خاستگاه ادبیات مقاومت است، ادبیات ضد جنگ هم از طرف آدم های ناباب در اینجا پا گرفت! سال های 61 و 62 آن آقای .... کتاب زمین سوخته را می نویسد، که صددرصد ضد جنگ است و اصلا حماسه ای در این کتاب نیست!کما اینکه وی یک کتاب دیگر دارد که ضد انقلاب است؛... یک رمان مفصل سه جلدی است.من حالا اسمش را نمی گویم، که اگر کسی تا حالا نشنیده، نشنیده باشد. من تعجب کردم وقتی دیدم در یکی از مطبوعات خودی، یکی از برادران راجع به ادبیات جنگ کتاب نوشته و کتاب زمین سوخته را جزو اولین کتابهایی که در باب ادبیات جنگ است، مطرح کرده است!
چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 10:32
گلستان یازدهم فقط اسم کتاب تازۀ «بهناز ضرابی‌زاده» نیست، آدرس خیابانی در محلۀ پانصد دستگاه شهر دزفول نیست! حتی موقعیت خانه‌ای که علی چیت‌سازیان در آن زندگی کرده است و یا حتی خانه‌ای که زهرا پناهی‌روا در آن مدتی بوده است، بلکه گلستانِ خاطراتِ زهرا با علی است. بهشتِ پنج ماه و نیمۀ زهرا پناهی‌رواست با علی چیت‌سازیان.
سه شنبه, 28 دی 1395 ساعت 08:37
محمدرضا زائری در نشست نقد کتاب "رویای نیمه‌شب"گفت: این کتاب نگاه بسیار مثبتی نسبت به همراهی و هم‌زیستی و تعامل بین مذاهب دارد، و نویسنده کاملا به شرایط روز و مخاطب عام توجه داشته به خوبی از عهده آن برآمده است.
دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 12:37
لم‌یزرع داستان زمین، بلکه سرزمینی است که در آن جز جنگ و خشونت چیزی نمی‌روید و جز مرگ چیزی درو نمی‌شود و آن‌جا کجاست جز عراق: سرزمینی که از اول خلقت تا امروز شاهد حوادث تلخ و ناگواری بوده است. لم‌یزرع داستان زمین، بلکه سرزمینی است که در آن جز جنگ و خشونت چیزی نمی‌روید و جز مرگ چیزی درو نمی‌شود و آن‌جا کجاست جز عراق: سرزمینی که از اول خلقت تا امروز شاهد حوادث تلخ و ناگواری بوده است که قلب آدمی را به‌بی‌رحمی می‌خراشد و روح انسانی را به مسلخ ناامیدی می‌کشاند، از حادثه‌ی تلخ گرفتاری ابراهیم خلیل در آتش کینه‌ی نمرود تا شهادت جانگداز حضرت حسین بن علی (ع) و اولاد و اصحاب مظلوم او و تا به امروز که هر روزش عاشوراست و هر جایش کربلا.

معرفی نویسنده

معرفی نویسنده

چهارشنبه, 06 بهمن 1395 ساعت 13:46
جلال الدین سادات آل احمد، معروف به جلال آل احمد، فرزند سید احمد حسینی طالقانی در محله سید نصرالدین از محله های قدیمی شهر تهران به دنیا آمد، او در سال 1302 پس از هفت دختر متولد شد و نهمین فرزند پدر و دومین پسر خانواده بود.
چهارشنبه, 06 بهمن 1395 ساعت 13:43
حبیب احمدزاده در 27 مهرماه سال 1343 در آبادان متولد شد. ولی اصلیت پدری ایشان از دلوار بوشهر می باشد که در آستانه جنگ دوم جهانی به آبادان مهاجرت کرده اند. وی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر تهران می باشد.
سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 09:20
زندگینامه بهناز ضرابی‎زاده در سال 1347 در همدان متولد شد. ضرابی‎زاده کارشناس مسئول آفرینش‎های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. او تاکنون سردبیری نشریه استانی جاودانه‎ها، دبیر انجمن داستان دفاع مقدس از سال 1386، عضو شورای نویسندگان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس، عضو شورای انتخاب کتاب بنیاد شهید استان همدان، دبیر انجمن داستان سازمان بسیج هنرمندان را بر عهده داشته است. تألیف و چاپ بیش از دویست و پنجاه اثر داستانی و ادبی در نشریات و مجلات برگزیده کشوری از دیگر فعالیت‎های ضرابی‎زاده است.
سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 09:13
حسام در سال 1340 در همدان متولد شد. وی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ادبیات فارسی دانشگاه تهران است. وی جوانی خود را در جبهه های نبرد سپری کرد و همین مساله باعث شد تا دفاع مقدس رویکرد اصلی حمید حسام در نوشتن و خلق آثارش باشد. سردار حسام معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، در زمینه نویسندگی نیز کارنامه قابل توجهی دارد. چهار کتاب حاصل دوران نویسندگی این مسئول فرهنگی است. در زمینه داستان کوتاه کتاب "دهلیز انتظار"، در بخش خاطره کتاب "غواصها بوی نعنا می دهند"، "دلیل" و در بخش رمان "راز نگین سرخ" مجموع فعالیتهای این نویسنده را تشکیل می دهند.
چهارشنبه, 29 دی 1395 ساعت 17:49
مؤسسه انتشارات امیرکبیر در آبان ماه سال ۱۳۲۸ با خرید سرقفلی نخستین فروشگاه خود در خیابان ناصر خسرو تهران شروع به کار کرد و در تاریخ تیر ماه سال ۱۳۶۴ به نام مؤسسه عام المنفعه غیر انتفاعی انتشارات امیر کبیر به ثبت رسید. انتشارات امیرکبیر با سابقهای ۶۰ ساله، سعی کرده است، طی این ۶ دهه فعالیت، همواره به شیوه مدرن و روزآمد به چاپ آثار و تولید کتاب بپردازد تا جایی که برخی از بزرگترین منابع و کتاب های مرجع در سطح منطقه خاورمیانه و کشورهای فارسی زبان را این انتشارات چاپ کرده است.
چهارشنبه, 29 دی 1395 ساعت 17:28
شرکت انتشارت سوره مهر به‌عنوان متولی انتشارات حوزه هنری و به‌عنوان محل بروز آثار تولیدی حوزه هنری عهده‌دار کلیه امور مربوط به برنامه‌ریزی، طراحی محتوا، تولید فنی، انتشار و توزیع کتاب و نشریات و سایر محصولات فرهنگی ـ هنری این حوزه می‌باشد. علاوه بر این، سیاستگذاری و کنترل و هدایت فعالیتهای فرهنگی و هنری کشور به واسطه تولید آثار با کیفیت و تأثیرگذار همواره مورد توجه گردانندگان شرکت بوده است. شرکت سوره مهر در حال حاضر با پشت سر گذاردن دوران تأسیس و تثبیت خود، دوران جدیدی را مبتنی بر تحول و توسعه در کلیه جنبه های فنی، سازمانی و انسانی را مد نظر قرار داده است. در واقع انتشارات سوره مهر برای پاسخ به نیازهای زیر در سطح کشور فعالیت می‌نماید: آشنایی با گفتمان انقلاب اسلامی از طریق تأکید بر ارزش‌های فرهنگیِ انقلابی و اسلامی دسترسی آسان به محصولات باکیفیت و با ارزش فرهنگی نیاز خانواده‌ها به محصولات فرهنگی پاک حمایت از تولید آثار ارزشی و معرفی چهره‌های جدید و متعهد جریان‌سازی و نوآوری در تولید و بهبود روندهای بازار نشر